Małgorzata Hipsz

MAŁGORZATA HIPSZ

Radca prawny, od 2007 r. jest Członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz British Centre for English and European Legal Studies- Cambridge University.

Przed podjęciem decyzji o otwarciu własnej kancelarii doświadczenie zdobywała w dziale nieruchomości międzynarodowej korporacji prawniczej, jak również w mniejszych kancelariach prawniczych w Polsce i w Niemczech, specjalizujących się w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych. Miała okazję pracować przy dużych projektach związanych ze zbywaniem przedsiębiorstw lub ich składników majątkowych oraz osadzaniem podmiotów gospodarczych na polskim rynku, brała udział w licznych badaniach due diligence nieruchomości i przedsiębiorstw, w tym z ramienia potencjalnych inwestorów w badaniu Stoczni Gdynia S.A. i Stoczni Gdańsk S.A. Biegła znajomość języka angielskiego pozwala jej pracować przy projektach międzynarodowych i doradzać cudzoziemcom w zakresie rozpoczęcia i prowadzenia działalności w Polsce, inwestycji i negocjowaniu umów.

Zajmuje się kompleksową obsługą przedsięwzięć gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem aspektów nieruchomości- doradza wspólnotom mieszkaniowym w rozwiązywaniu bieżących problemów związanych z zarządem nieruchomością wspólną i stosunków z lokatorami, działa również w imieniu Kancelarii, jako administratora hipotek ustanawianych na zabezpieczenie roszczeń wierzycieli.

Posiada bogate doświadczenie w obsłudze korporacyjnej i prawie kontraktów. Jest specjalistą z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i prawa spółek. Posiada szeroką wiedzę w zakresie emisji obligacji korporacyjnych i ochrony praw obligatariuszy w sporach z emitentem.

W Kancelarii nadzoruje również dział windykacji wierzytelności.

Języki: polski, angielski, niemiecki.